İçeriğe geç

Chilling Adventures of Sabrina İncelemesi (Spoiler içerir)

Bilenler bilir Sabrina aslında 1996-2003 yılları arasında yayımlanmış bir komedi dizisiydi. Benim gibi birçok insanda bu dizinin de benzer olacağını düşünmüştür eminim ama tam tersi. Kesinlikle bir korku dizisi, özellikle bazı bölümlerin korku filmlerinden hiç farkı yok!

Dizi, 16. yaş günü yaklaşan ve hayatını değiştiricek bir seçim yapması gereken yarı cadı yarı insan Sabrina’nın hayatını anlatıyor.

Karakterler:

Sabrina Spellman: Bir başrahibin kızı. Annesi ve babası küçükken ölmüş. 2 halası Zelda ve Hilda ile yaşıyor. Güçlü, kendinden emin bir kız ama dizi boyunca yaptığı seçimleri çok sorguladığım bir karakter. 

Harvey Kinkle: Sabrina’nın erkek arkadaşı. Abisiyle iyi anlaşıyor ancak babası maalesef bir alkolik, bu da evdeki işleri ve Harvey’in hayatını zorlaştırıyor.

 

Hilda Spellman: Favori halam… Kesinlikle uyuz Zelda’dan daha iyi. Satanik İncil’e Hilda kadar da bağlı olmaması ve normal bir işte çalışmaya başlaması Sabrina’yı daha iyi anlamasını sağlıyor bence. Tabii ki o, kardeşi kısaca evde yaşayan herkes bir cadı.

Zelda Spellman: Aslında Sabrina’yı Hilda kadar seviyor ama bence bunu davranışlarına yansıtma konusunda kötü durumda.  Ayrıca kardeşine zamanında Akadamide de eziyet etmiş. Tıpkı o 3 kızın Sabrina’ya yaptığı gibi…

Ambrose Spellman: Sabrina’nın kuzeni. Aynı evde yaşıyorlar. Ambrose çok uzun zaman önce birileriyle büyük bir hata yapmış. Suç ortaklarının kim olduğunu söylemediği için yıllardır ev hapsinde. Aradan zaman geçmesine rağmen arkadaşlarını ele vermemesi onun güçlü ve güvenilir bir insan olduğunun göstergesi. 

Roz: Sabrina’nın en iyi 2 arkadaşından bir tanesi. Ona hep destek olan bir karakter olduğunu düşünüyorum ama açıkçası 2.sezon fragmanı arkadaşlığından şüphe ettirdi…

Susie: 2. en iyi arkadaşı. Giyim ve görünüş tarzından dolayı maalesef zorbalığa uğruyor. Başlarda zayıf bir karakter görünümü verse de bence zamanla iyileşiyor.

3 Cadı Kız (Birbirinden Kötüler):  Bu kızları hiç sevmedim özellikle Harvey’in abisine yaptıklarından sonra. Prudence’ın sonlara biraz geliştiğini düşünüyorum ama yine de yapmadıkları kötülük kalmadı..

Ben bu diziyi çok beğendim. Sadece ilk 2 bölümde biraz sıkıldım ama sonradan cidden güzelleşti ama korku türünü sevmeyenlere dizinin orijinalini izlemesini tavsiye ediyorum. Toplamda 11 bölüm var, 2. 3. ve 4. sezon onayını da aldı.

Bence güzel bir yapım olmuş. Dizinin karanlık havası da diziyi izlenesi kılan şeylerden biri. Tavsiye ediyorum. 3 bölüm sabredince birçok insanın beğeneceğini düşünüyorum.

2.Sezon Fragmanı: 

Tarih:İncelemeler

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir