İçeriğe geç

Daha Fazla İlgi Görmeyi Hak Eden 5 Yabancı Dizi

Bu yazımızda, fazla bilinmeyen ancak daha fazla ilgi görmesi gereken 5 yabancı diziyi sizler için derledik. Eğer siz de izleyecek bir şey bulamıyor ve yeni diziler arıyorsanız, doğru yerdesiniz!

Ülkemizde gün geçtikçe yabancı dizilere karşı olan ilgi artıyor ve artık hepimizin bildiği belli başlı yabancı diziler var.

Öyle ki, bazı dizileri izlemeyen kalmadı bile. Ama siz de artık benim gibi adını binlerce kez duymuş olduğunuz dizilerden sıkıldıysanız size birkaç önerim var. Daha Fazla İlgi Görmeyi Hak Eden 5 Yabancı Dizi yazımızda göreceğiniz diziler benim çok severek izlediğim dizilerden sadece birkaçı.

Umarım kendi zevkinize uygun olan diziyi bulursunuz!

 

1.IMPOSTERS (2017-2018)

Listemize belki de daha önce hiç duymadığınız drama, gizem ve hatta biraz da komedi barındıran bu harika diziyle başlıyoruz. Dizimiz, insanlarla evlenip paralarını çalarak ortadan kaybolan bir dolandırıcı kadın (Maddie) hakkında. Maddie, dolandırdığı her kişinin hayatında farklı bir isim ve görüntüye sahip. Bu nedenle kimse ne olduğunu çözemeden Maddie işini tamamlamış oluyor. Maddie tarafından dolandırılmış ve kalpleri kırılmış üç kişi (Ezra,Richard ve Jules) yaşadıklarının sadece kendilerinin başına gelmediğini fark edip Maddie’yi bulabilmek için bir ara geliyorlar. Ancak bu yolculuklarında hem kendileri hem de Maddie hakkında beklenmedik gerçeklerle karşılaşacaklar.

2.sezonundan sonra ekranlara veda eden bu dizi, hem az sezonu olduğundan hem de konusunun orijinalliğinden dolayı bence boş zamanlarınızda kolaylıkla izleyip zevk alabileceğiniz bir dizi.

2.MANIFEST (2018-    )

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında yayınlanmaya başlayan bu gizem dizisi, kaybolduğu düşünülen bir uçak ve içindeki yolcuların 5 yıl aradan sonra bulunmasıyla başlıyor. Ancak içindeki yolcular hala yaşıyor ve aynen 5 yıl önceki gibiler. Onlar için değişen sadece yıl. Aldıkları bu haberle şok olan yolcular, döndükleri hayatlarının bıraktıkları gibi olmadığını fark ederler. Ağabey-kardeş olan Michaela ile Ben ve Ben’in oğlu Cal de bu yolcular arasındadır. Uçağın 5 yıl boyunca nerede olduğunu ve bunun neden yaşandığını sorgulamaya başlayan Ben ve Michaela ailelerini korumak ve gerçeği öğrenebilmek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazırdırlar. Acaba çok daha büyük bir puzzle’ın sadece küçük birer parçaları olabilirler miydi?

İlk sezonunu tamamlamak üzere olan Manifest fragmanını izlediğim andan beri ilgimi çekmiş ve bende büyük bir merak uyandırmıştı. 2.sezonunun çıkıp çıkmayacağı henüz belli olmasa da, sezon finali gelmeden önce bu diziye başlayın derim. Ben her bölümü büyük bir heyecanla izledim ve eğer siz de izlemeye karar verirseniz pişman olmazsınız.

3.DYNASTY (2017-   )

Eğer siz de benim gibi bol entrikalı dizileri seviyorsanız Dynasty tam size göre! Dizi Amerika’nın en zengin iki ailesinin arasındaki düşmanlığı anlatıyor: Carrington ve Colby’ler. Ana karakterimiz zengin iş adamı Blake Carrington’ın kızı Fallon olsa da, dizide her karakterin önemli bir yeri var. Bu da benim diziyi çok sevmemin nedenlerinden biri. Dizinin sadece bir kişi üzerinde odaklanmaması diziyi çok daha ilgi çekici kılıyor. İlk sezonda bu iki aile arasındaki düşmanlığın yanı sıra, Blake ile evlenmeye çalışarak aileye girmeyi amaçlayan Cristal ve Fallon arasındaki çekişmeye de tanık oluyoruz. Ayrıca dizide her bölüm büyük bir olayla geçiyor ve diziyi izlerken asla sıkılmıyorsunuz. Şu anda 2.sezonu devam etmekte olan dizi 3.sezon onayı da aldı.

4.SUPERSTORE (2015-   )

Komedi türünde dizi izlemeye bayılan biri olarak her zaman yeni bir dizi arayışındayım ve Superstore’u bulduğumda çok sevinmiştim çünkü kaliteli bir komedi dizisi bulmak gerçekten de çok zor. Ve Superstore da kesinlikle mükemmel bir komedi dizisi. Bir süpermarketteki çalışanların günlük hayatlarını anlatan bu dizi tam da kafa dağıtmak istediğinizde kolaylıkla izleyebileceğiniz tarzda. Çalışanların arasındaki dostluklar o kadar güzel ve eğlenceli ki diziyi sevmemek elde değil. Konu olarak basit gelse de, dizi daha ilk bölümden hiç de öyle olmadığını gösteriyor. Özellikle de benim gibi komedi seven biriyseniz bu diziye bir şans vermenizi öneririm. Dizinin şu anda 4.sezonu devam etmekte.

5.ATYPICAL (2017 –  )

Otizmli 18 yaşında bir genç olan Sam’in hayatta karşılaştığı zorlukları konu alan bu dizi gerçekten çok severek izlediğim bir dizi. Sam bir gün daha bağımsız olmak istediğine karar veriyor ve bir kız arkadaş aramaya başlıyor. Bu şekilde de ailesinin yardımı olmadan yaşamaya çalışıyor. Bu dizi sayesinde otizmli bireylerin psikolojisini daha yakından görme şansı yakalıyorsunuz ve dizide çok önemli ve güzel mesajlar veriliyor. Bence sadece bu nedenle bile izlenebilecek bir dizi. Atypical hakkında sevdiğim bir başka özellik ise karakterler bizim gibi hatalar yapıyorlar, sorunlarla baş ediyorlar ve her zaman mutlu hayatlara sahip değiller. Yani kısacası ”mükemmel” değiller. Bu da aslında dizinin daha gerçekçi olmasını sağlıyor. 30 dakikalık bölümleriyle kısa sürede bitebilecek bu dizinin 2 sezonu var ve 3.sezon onayını da aldı.

Umarım bu yazı sayesinde ilginizi çeken bir dizi ya da diziler bulmuşsunuzdur. Sizin severek izlediğiniz ama pek bilinmiyor dediğiniz diziler hangileri? Ya da bu dizilerden en çok merak ettiğiniz hangisi oldu? Aşağıya yorum olarak yazmayı unutmayın. Herkese iyi seyirler!

Tarih:GenelYabancı Diziler

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir