İçeriğe geç

Russian Doll İncelemesi [Spoilersız]

8 bölümden oluşan ve her bölümü 25 dakikadan oluşan 2019 yapımlı bir Netflix dizisi.

36.doğum günü partisinde ölen ve aynı güne tekrar dönen Nadia’nın bu olayı çözmeye çalışması ve bu sırada yaşadığı ilginç olaylar anlatılıyor.

Aslında aynı günü tekrar yaşama film sektöründe bir klişe haline geldiği için izlemeye başlarken tereddüt ettim. 25 dakika olduğunu fark edince 2 bölüm izledim ama ilk iki bölümde baya sıkıldım. Çoğu zaman dizilerin ilk bölümleri, devamı kadar güzel olmadığı için bu diziye bir şans daha vermeye karar verdim ve yüzümü kara çıkarmadı. BA-YIL-DIM!

Tahmin ettiğiniz gibi sürekli ölüyor ama konu da ilerlediği için izlemesi çok keyifli oluyor…

 

Karakterler:

Nadia Vulvokov: Kızıl kıvırcığımız Nadia’nın sesinden irite olup da diziyi bırakan epey kişi olmuş. Bence ona karizmatik bir hava katıyor. İnsanlara pek bağlı kalamayan bir kadın, annesi de pek normal sayılmaz. O yüzden Ruth diye bir psikolog tarafından büyütülmüş.

 

 

Lizzy ve Maxine: Partiyi düzenleyen arkadaşları. Lizzy tatlı bir kadın ama Maxine biraz aksi denebilir. İkisi de Nadia’ya değer veriyor.

John: Nadia yüzünden ailesi dağılmış, bir kızı olan ve otuzlu yaşlarında bir adam. Onu hala seviyor ama karşılık alamıyor maalesef…

Ruth: Nadia’ya ile annesi ilgilenemezken ona sahip çıkan psikolog. Golden globe adayı olan, Ocean’s 8 gibi filmerde yer almış yetenekli oyuncu Elizabeth Ashley tarafından canlandırılıyor.

Başka bir çok yan karakter dışında yazmadığım bir ana karakter daha var. Gelişi beni çok şaşırttığı ve spoiler olmaması için buraya yazmadım. İzleyip kim olduğunu kesinlikle görmelisiniz! 

Ayrıca olayların başladığı ev harika dizayn edilmişti. 

2.sezon geleceğini düşünen birçok insan var ama ben geleceğini zannetmiyorum.  Finali güzeldi.  Oyunculuklar da tabii ki çok iyi. Benim hoşuma gitti,  sizin de gideceğine düşünüyorum.

Çerezlik dizi:)

Fragmanı: https://www.imdb.com/title/tt7520794/

Tarih:İncelemeler

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir