İçeriğe geç

Sex Education Dizi İncelemesi

Bugün inceleyeceğimiz dizi Netflixte son zamanlarda popüleritesini artıran “Sex Education”.Cinsel mizahı önplanda tutan bir yapım. Zaten diziden beklentimizde eğlendirmesi, derin bir konu yok buda diziyi tamamen çerezlik dizi sınıfına sokuyor.Gelin dizinin karakterleriyle incelememize devam edelim.

Dizinin Karakterleri:

Otis: Otis sakinliği ile önplana çıkan içine kapanık, öz güveni olmayan bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Annesinin seks terapistliği mesleğinden dolayı sosyal hayatı hiçte iyi olmayan Otis. 16 yaşında bir lise öğrencisi. Annesi sayesinde öğrendiği bilgileri okul arkadaşı Maeve’in fark etmesi ile Otise baskı uygulamaya başlar bu sayede Otis’de okulda başta gizlice terapistlik yaparken daha sonrasında açık bir şekilde terapistlik yapmaya devam ediyor bu olaylar sırasında Otisin sosyal hayatındaki değişimide başlıyor.

Maeve: Zor zamanlar geçiren para ihtiyacı olduğu sırada Otis’e iş teklifinde bulunan Maeve, hayatını berbat bir biçimde geçiren Maeve annesi bağımlı, babası sorumsuz ve başı beladan eksik olmayan bir abisi var. Sosyal çevresi tarafından pek sevilmeyen biri, popüler olmasına rağmen dengesiz davranışları ile insanları kendinden uzak tutmayı başaran Maeve. Kendi başının çaresine bakabilecek kadar zeki ve özgüvenli biri.

Eric: Otis’in en yakın arkadaşı, eşcinsel kimliğiyle çok hareketli rengarenk bir kişilik. Eric sürekli kendini kanıtlama çabasında olan biri bu yüzden Eric’i çok ilginç şeyler yaparken bulabiliyorsunuz. Karakteri Ncuti Gatwa canlandırıyor.

Komedi ve dramın baş gösterdiği bir gençlik dizisi olan Sex Education’un başrollerinde Emma Mackey ve Asa Butterfield ikilisi oyunculuklarıyla karakterlerini çok güzel yansıtmışlar. Diziyi ders olarak algılamak değilde çerezlik bir dizi olarak izlenmesini tavsiye ederim Puanım 6.4 İlk sezon hikayesiyle birlikte eğlenceli ve sürekleyici bir şekilde devam ederek sezon finali yaptı. 2.Sezon onayıda alan dizi bakalım nasıl bir kurguyla karşımıza çıkacak.

Tarih:İncelemeler

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir